مجله حقوقی

فقدان حقوقدان ورزشی موجب ضرر تیم فوتبال محبوب کشورمان شدعضو فراکسیون ورزش مجلس فقدان حقوقدان ورزشی را موجب متضرر شدن پرسپولیس خواند و تصریح کرد: نباید با سهل‌انگاری احساسات مردم را جریحه‌دار کرد.

محمدجواد جمالی نوبندگانی ضمن انتقاد از مهدی طارمی بازیکن محروم پرسپولیس، گفت: متأسفانه در خصوص این بازیکن ملی پوش که کاندیدای حضور در جمع سه بازیکن برتر آسیا نیز است، شاهد هستیم که در دو فصل پیاپی پیرامون حضور او در باشگاه پرسپولیس، حاشیه‌هایی ایجاد می‌شود و تصمیمات وی همواره احساسی بوده است و سرانجام همین تصمیم احساسی در فصل نقل و انتقلات پرسپولیس را در آستانه یک بازی مهم به حاشیه برد.

نماینده مردم فسا در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در همان زمان جدایی طارمی از تیم ترکی که کاملا به یکباره و به سرعت رخ داد، احساس می‌شد که تشریفات قانونی به طور کامل طی نشده است افزود: به علت نبود کارشناس حقوقی قوی در کنار تیم‌های باشگاهی تیم‌های ما بارها متضرر شده‌اند و خسارات مادی و معنوی فراوانی دیده‌اند.

وی با یادآوری اینکه مسئله نبود کارشناس حقوقی در فوتبال را در نشست فراکسیون ورزش با رییس فدراسیون فوتبال مطرح کردم و در آن نشست نیز به این نکته توجهی نشد، گفت: امروز شاهد هستیم که جدی نگرفتن مسائل حقوقی چگونه پرسپولیس را متضرر و احساسات مردم را خدشه‎دار می‌کند.

جمالی ادامه داد: قطعا زمان اعلام حکم محکومیت طارمی از سوی سعودی‌ها که دارای نفوذ بالایی در AFC و فیفا هستند، طرح ریزی شده بود که پیش بازی با الهلال این رأی اعلام و تیم به گونه‌ای وارد حاشیه شود که نتواند مانند بازی‌های پیشین در برابر رقبا حاضر شود.

این نماینده مردم در مجلس با تأکید بر اینکه "حقوقدان ورزشی" یک رشته تخصصی خاص است که باید از اساتید این حوزه در تیم‌های باشگاهی بزرگ مانند پرسپولیس استفاده شود، اضافه کرد: متأسفانه در پست کارشناس حقوقی باشگاه‌ها که سمت بسیار حساسی نیز به شمار می‌آید، بعضا فامیل بازی صورت می‌گیرد و ژن‌های خوب در این سمت از سوی مدیران باشگاه‌ها گمارده می‌شوند.

عضو فراکسیون ورزش مجلس تصریح کرد: برخی از افرادی که در سمت‎های حقوقی باشگاه‌های بزرگ کشور قرار دارند و به عنوان کارشناس حقوقی فعالیت می‌کنند، در هیچ کجای ورزش نبودند ولی به دلیل رابطه خویشاوندی در این سمت‌ها حضور می‌یابند و مدیران باشگاه‌ها از آن‌ها استفاده می‌کنند.

گفتنی است چند روز قبل تیم فوتبال پرسپولیس در چارچوب رقابت‌های قهرمانی باشگاه‌های آسیا در مرحله نیمه نهایی در برابر تیم الهلال پس از صدور رأی محرومیت طارمی و محکومیت باشگاه پرسپولیس به پرداخت جریمه نقدی 4 بر صفر بازی را واگذار کرد.

دسته بندی مطالب