مجله حقوقی

تحصیل در ایتالیاایتالیا کشوری است در جنوب اروپا با جمعیتی حدود 60 میلیون نفر که پایتخت آن شهر رم و واحد پول آن یورو می باشد.
ایتالیا با کشورهای اتریش، فرانسه، اسلوونی و سوئیس مرز مشترک داشته و دو کشور واتیکان و سن مارینو نیز در محدوده مرزهای این کشور قرار دارند.
اقتصاد این کشور اقتصادی است پویا که بر پایه صنعت و کشاورزی و دامپروری قرار گرفته است.
سطح علمی کشور ایتالیا نیز بالا و کیفیت دانشگاههای این کشور بسیار مطلوب می باشد.
اگرچه در برخی از رشته ها از قبیل علوم مهندسی، مدیریت، دارو سازی و بیوتکنولوژی و ... می توان با زبان انگلیسی به تحصیل پرداخت و اصولا برای اکثر رشته ها تسلط بر زبان ایتالیایی لازم است. ( گفتنی است همه ساله سفارت ایتالیا در ایران امتحان زبان ایتالیایی را برگزار میکند که پس از قبولی در این آزمون، شرکت کنندگان امکان دریافت ویزای دانشجویی و ادامه تحصیل در ایتالیا را خواهند داشت.

این آزمون به صورت کتبی و شفاهی معمولا در ابتدای فصل زمستان برگزار میشود. مرجع آموزشی در مدرسه ایتالیایی تهران کتابهای اسپرسو میباشند که شامل سه جلد هستند.)
حفظ کیفیت آموزشی و ارزش بالای مدارک تحصیلی دانشگاه های ایتالیا در اروپا و جهان در کنار هزینه اندک تحصیل این کشور را به مقصد بسیاری از مشتاقان تحصیل تبدیل کرده است. همچنین وجود ارتباطات علمی میان دانشگاه های این کشور و دیگر کشور های اروپایی,آمریکا و کانادا بر جذابیت های تحصیل در ایتالیا می افزاید.هزینه تحصیل در ایتالیا نسبت به میانگین کشورهای اروپایی پایین و حدود 3 تا 4 هزار یورو در سال است. همچنین گذران زندگی در ایتالیا حداقل نیازمند 500 یورو در ماه می باشد.
البته امکان گرفتن بورسیه در دانشگاههای ایتالیا نیز وجود دارد که البته به دلیل رقابت بالا اندکی دشوار است.
دانشجویان مقطع کارشناسی کشور ایتالیا مجوز کار در محدوده ای 10 ساعته بصورت هفتگی و دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد 20 ساعت و دکترا 30 ساعت اجازه کار هفتگی را دارند و میانگین حقوق این افراد حدودا بین 8 تا10 یورو به ازای هر ساعت می باشد.
شما می توانید با استفاده از تجربه و تخصص کارشناسان و وکلای موسسه حقوقی آوای عدل گیتی ، مسیر مهاجرت و تحصیل در بهترین دانشگاههای دنیا را سریعتر و راحت تر طی نمایید.

دسته بندی مطالب